بهترین و خوشمزه ترین نوع پسته در ایران چیست ؟ و متعلق به کجاست ؟

پسته سابقه بسیار طولانی در ایران دارد و در سال ۸۲ خورشیدی ایران ۹۰ درصد پسته جهان را تامین می کرد ! از دیرباز تاکنون خوشمزه ترین و بهترین نوع (رقم) پسته در جهان را ایران تولید می کرد .

هم اکنون در ایران در شهر های بسیاری پسته کاشته و برداشت می شود معروفترین شهر های ایران که در آن ها پسته کاشت می شود عبارتند از : شهر رفسنجان که شرکت آجیل آقا نیز در این شهر مستقر است ٬ شهر دامغان ٬ خراسان و آذربایجان غربی از مراگز تولبد پسته ایران هستند .

بهترین پسته ایران در کدامین شهر تولید می شود ؟

بهترین پسته ایران که از لحاظ مزه و طمع و اندازه نه تنها در ایران مطرح است بلکه در جهان مرغوبترین انواع پسته است پسته شهرستان رفسنجان است .

سابقه کاشت پسته در رفسنجان بیش از چندین هزار سال است و از دیر باز بین کشور های چین و غربی تجارت می شده است .

پسته رفسنجان در ایران نیز دارای آوازه ای بسیار کهن است . و تقریبا میشود گفت بسیاری از ایرانیان طمع این پسته را چشیده اند و در بسیاری از محافل و مجالس مهمان های خود را با پسته رفسنجان پذیرایی کرده اند !

از زمان قبل از انقلاب که تمرکز بسیار زیادی بر روی صادرات و توسعه کشاورزی ایران بوده است تاکنون رفسنجان در طرح دولت ها برای صنعتی و مکانیزه کردن پسته و رشد صادرات و کشاورزی کشور بسیار مورد توجه بوده . به همین سبب رفسنجان دارای زیر ساخت های صنعتی کشاورزی پسته مانند دستگاه های پسته شور کن و یا آب خندان و یا بسته بندی است که این زیرساخت ها بسیار قدرتمند بوده و باعث بهبود کیفیت و مزه پسته می شود .

بهترین و خوشمزه ترین نوع پسته کدام است ؟

بهترین انواع پسته را می توان به ترتیب :

پسته اکبری : پسته درشت ٬ کشیده ٬ خوشرنگ ٬ غنی ترین وخوشمزه ترین نوع پسته است

بهترین کاربرد های پسته اکبری : در مناسبت های مجلسی ٬ مراسم های لوکس و پر زرق و برق

نکته : به دلیل گرانقیمت بودن پسته اکبری ٬کارکرد زیادی در مصرف خانگی برای خانواده های متوسط ندارد

پسته کله قوچی : پسته درشت ٬ گرد ٬ دومین رده خوشمزگی (و یا شاید طبق سلیقه خوشمزه ترین) نوع پسته است

بهترین کاربرد های پسته کله قوچی : در مهمانی خانوادگی و نسبتا لوکی (باب مزاج کشور های اروپایی) ٬ مناسب برای پذیرایی برای رستوران هایی که به دنبال یک پسته لوکس برا پذیرایی از مشتریان خود میگردند

پسته فندقی : پسته کوچک (ریز) ٬ گرد ٬ از لحاظ خوشمزگی میان رده ٬

بهترین کاربرد های پسته فندقی : به دلیل ارزان قیمت ترین نوع پسته ٬ مناسب برای مصارف شخصی و کسانی که تنها دنبال خواص دارویی پسته مانند خون ساز بودن آن هستند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *